Отборът на Кьолн записа първа победа през новия сезон, след като надигра трудно с 1:0 новака в Бундеслигата Санкт Паули. Единственото попадение в мача падна през първото полувреме и бе дело на Танер Ялчин в 17-та минута.

Двубоят започна с по-добра игра на домакините, като още в 7-та минута гол на Лукас Подолски бе отменен заради засада. Все пак малко по-късно отново немският национал отправи силен шут от около 30 метра, топката се отби в гредата и попадна в краката на Танер Ялчин, който без проблеми изведе "козлите" напред в резултата. Кьолн продължи да бъде по-добрият отбор на терена и с два пропуска се отчете Кристиан Клеменс, а малко след това Подолски също пропиля добра възможност.

Гостите от Хамбург започнаха по-организирано втората част и притиснаха своя опонент, но с пропуски се отчетоха Леман и капитанът Еберс. Последваха опасни удари на Брунс и Крусе, докато за домакините след бърза контраатака Подолски стреля в тялото на Кеслер. В крайна сметка "козлите" успяха да удържат преднината си до последния съдийски сигнал и записаха първи три точки през новия сезон. За Санкт Паули пък това бе втора загуба в Бундеслигата.