Ивайло Йорданов е поканил Христо Стоичков, Емил Костадинов, Красимир Балъков, Петер Шмайхел и Луиш Фиго за бенефисния мач, който Спортинг ще организира на 5 май в чест на своя футболист, който 10 години носи екипа на зелено-белите.

Йорданов даде пресконференция по повод двубоя в Лисабон, който ще се проведе след деветгодишни съдебни дела. Отказът на бившето ръководство да организира регламентирания в договора на Ивайло бенефис принуди играч № 1 на България за 1998  да заведе и да спечели дело срещу клуба на своето сърце.

"Надявам се и сега да има достатъчно хора, макар че преди 10 години стадионът щеше да се пръсне. Десет години съм бил футболист там, а още пет съм ръботил като треньор", заяви Йорданов.

"Имах шанса да работя с Кристиано Роналдо, като негов треньор. Добре е, че Спортинг го продаде на Юнайтед, защото реално сър Алекс Фъргюсън го направи голям футболист. Не е ясно какво щеше да стане, ако беше останал в Спортинг. И Нани е наш продукт. Школата на клуба е една от най-добрите в Португалия, да не кажа и най-добрата", каза още Йорданов.

Други известни играчи като Алберто Акоща, Бето, Сезар Пратеш, Руи Жорже и Педро Барбоза, Луиш Фиго, Витор Баия, Руи Коща и Жоао Пинто също ще се включат в мача.