Българският национал Светослав Тодоров изигра пълен мач при втората поредна победа на неговия Портсмут от предсезонната подготовка. Момчетата на Хари Реднап надделяха над втородивизионния Йеовил Таун с 2:0, като головете бяха дело на Ричард Хюз и Ивица Морнар. Въпреки че не можа да се разпише, Тоди беше много активен на терена и участва в няколко хубави комбинации с Матю Тейлър и Анди Грифин.

„Помпи”, които бяха гости, откриха резултата още при първата си по-сериозна атака в 4-ата минута. Морнар получи хубав пас от конгоанеца Луа Луа и не сгреши. После играчите на Торки се активизираха и създадоха няколко опасни положения пред Дийн Кайли, но до гол не се стигна. На почивката Реднап извърши доста смени, но Тодоров остана на терена. Българинът показа добра форма и даде сериозна заявка за титулярно място през новия сезон. Портсмут удвои преднината си в 65-ата минута, когато Хюз се възползва от меле в наказателното поле. До края остана време за резервният вратар Джейми Ашдаун да спаси дузпа на играч на Йеовил Таун.

Това беше вторият спаринг за тима след 3:0 над Торки с 3:0 в сряда. Тогава Тодоров реализира един гол.