Луис Суарес се разписа на два пъти за три минути при победата на Уругвай с 2:0 срещу Перу на полуфиналите в турнира Копа Америка. През първата част и двата отбора имаха шанс да поведат в резултата, като най-чистите положения бяха пропуснати от Перейра от Уругвай и Варгас от Перу.

Осем минути след началото на второто полувреме най-добрият футболист на Мондиал 2010 Диего Форлан отправи удар, избит от вратаря Раул Фернандес. При добавката от малък ъгъл Суарес успя да прати топката в мрежата на Перу, давайки решителна преднина в полза на "урусите".

В 56-ата минута Алваро Перейра подаде към Суарес, който се измъкна от капана за засада и елегантно фиксира крайния резултат 2:0.

В 69-ата минута капитанът на перуанския отбор Хуан Варгас получи директен червен картон заради удар срещу Себастиан Коатес. Четири минути по-късно вратарят Фернандо Муслера спаси опасен удар с глава на Валтер Вилчес.

Уругвай ще се опита да спечели рекордната 15-а титла на Копа Америка, като на финала в Буенос Айрес ще се изправи срещу Парагвай или Венецуела. На световното първенство в Република Южна Африка преди една година уругвайският отбор зае престижното четвърто място в крайното класиране.