Спортинг (Лисабон) победи Бенфика с 5:3 в зрелищен мач от полуфиналите за Купата на Португалия. По този начин Спортинг се класира за финала, където ще срещне Порто.

Двубоят бе предвождан с множество обрати. В 20-ата минута Руи Коща откри за Бенфика, като прати топката в мрежата на съперника. Нуно Гомеш с глава покачи на 2:0 в 32-ата минута на двубоя.

Гол на „орлите” бе отменен заради засада и не бе отсъдена дузпа в тяхна полза през първото полувреме.

Джало върна един гол за символичните домакини в този двубой. След това в 76-ата минута Лиедсон изравни. Само три минута по-късно Дерлей покачи на 3:2 за „лъвовете”. В 82-ата минута Родригес изравни. В 85-ата минута Джало реализира второто си попадение и изведе тимът си напред. Крайният резултат бе оформен в даденото от съдията продължение на двубоя. При центриране отляво Вукчевич прати топката в мрежата на Бенфика. Агенция "Фокус"