Съндърланд и Арсенал завършиха наравно 1:1 в мач от 7-ия кръг на Премиершип. И двата гола бяха отбелязани в последните 5 минути на срещата.

Домакините от Съндърланд откриха резултата в 86-та минута след страхотен гол на Лийдбитър, който вкара топката в мрежата на Алмуния със силен удар с десния крак.

В даденото от съдията продължение Сеск Фабрегас се разписа с глава след центриране от корнер. Попадението бе първо за испанския национал от началото на сезона в английското първенство.

Мидълзбро се наложи с 1:0 като гост над Уигън. Единственото попадение в мача бе реализирано от Жереми Алиадиер в 89-та минута. Домакините демонстрираха добра игра, но пропуски направиха Заки и Хески

Уест Бромич победи като домакин Фулъм с 1:0 в мач от седмия кръг на Премиершип. Голът за домакините отбеляза чешкият полузащитник Роман Беднар в 61-та минута. През целия мач домакините от Уест Бромич оказваха преса над своя съперник, като най-чистите голови положения бяха дело на голмайстора Бедна.