Шампионът Монпелие допусна два гола в добавеното време и загуби от Лориен с 1:2 в среща от втория кръг на футболното първенство на Франция. Олимпик (Лион) разгроми с 4:1 Троа и с втората си победа от началото на сезона оглави класирането с 6 точки актив. На второ място е Бастия също с 6 точки.

Ален Траоре изравни за Лориен в 91-ата минута, а няколко  секунди по-късно Жереми Алиадиер донесе победата на тима. Домакините от Монпелие откриха резултата чрез аржентинския  нападател Емануел Ерера в 37-ата минута, за когото това бе първи гол във френското първенство.

Преди седмица Монпелие завърши 1:1 с Тулуза.

Олимпик (Лион) нямаше проблеми срещи Троа, въпреки че гостите поведоха след попадение на Жан-Кристоф Бахебек в 47-ата минута. Домакините, които пропуснаха и дузпа, вкараха четири гола  през второто полувреме, като два от бях отбеляза Бафетимби Гомис, а по едно добавиха Мишел Бастос и Лисандро Лопес.

За Троа червен картон получи Жулиен Фасури в 69-ата минута.

В другите мачове Тулуза победи Сент Етиен с 2:1 като  домакин, Брест се наложи с 1:0 над Евиан, Бастия постигна успех с 2:1 над Реймс, а Валансиен и Ница завършиха 0:0. Шампионът за 2011 година Лил направи 1:1 с гостуващия Нанси в петък.