Севиля победи на собствен терен Алмерия с 2:1 в среща от 26-я кръг на испанското първенство. Отново герой на мача бе Фредерик Кануте, който вкара своя 11-ти гол в испанското първенство, и бе в основата на втория гол за Севиля, отбелязан от Ренато.

Първото попадение в срещата Кануте вкара още в 5-та минута, след като  се възползва от центрирането на Ромарич. Натискът на домакините не спря дотук и те сътвориха още няколко добри положения. При едно от тях Хесус Навас можеше да удвои преднината на своя тим, но ударът му бе вещо спасен от вратаря на Алемрия – Карейра

Втората част започна изненадващо с натиск на Алмерия, който на два пъти, чрез Уче излиза в чисти позиции за отбелязване на попадение. До гол обаче първи стигна тимът на домакините, след като голмайсторът Кануте подаде за Ренато, който не пропусна да се разпише. Осем минути по-късно гостите все пак върнаха едно попадение, след изпълнение на 11 метров наказателен удар, от страна на Алваро Негредо.

С тази победа Севиля се затвърди третото си място - на 7 точки зад втория Реал (Мадрид) и на пет точки пред четвъртия Виляреал.

В последния мач от кръга Малага победи в столицата като гост Хетафе и се изкачи на петото място във временното класиране.