Русия спечели гостуването си на Словакия в мач от група "B" от квалификациите за Евро 2012. Тимът на Дик Адвокаат надделя с 1:0, но успя да излезе начело в класирането. "Сборная" успя да опази вратата си "суха" в пети пореден мач. Попадението бе дело на Алан Дзагоев в 71-ата минута.

В друг мач от тази група Армения постигна домакински успех над Македония с 4:1. Головата фиеста на арменците започна Маркос Пициели в 28-ата минута, а след това последваха попадения на Мхитарян и Газарян.

В 86-ата минута гостите върнаха един гол благодарение на Ванче Шиков, а в края на мача Артур Саркисов оформи крайния резултат. Гостите играха с 10 души от 53-ата минута, когато капитанът Величе Шумуликоски получи втори жълт картон.

Ирландия пък надделя при гостуването си на аутсайдера Андора с 2:0. И двата гола паднаха през първата част. Точни бяха Кевин Дойл в 8-ата минута и Ейдън Макгийди в 20-ата.

В класирането води Русия с 20 точки, пред Иралния с 18, Армения със 17, Словакия с 14, Македония със 7 и Андора с 0.