Реал (Мадрид) отново се изкачи на върха в класирането в испанското футболно първенство след успех с 4:2 при гостуването си на Хетафе. Така възпитаниците на Мануел Пелегрини записаха десета поредна победа в лигата и събраха 71 точки, колкото има и Барселона, но шампионите са с по-слаба голова разлика. Третият Валенсия изостава на цели 18 точки зад лидерите след 28-ия кръг.

Гостите решиха всичко още до средата на първата част. Кристиано Роналдо откри от фаул в 13-ата минута, след което последваха два бързи гола на Гонсало Игуаин. В 20-ата минута той беше изведен в чиста позиция от Рафаел ван дер Ваарт и удвои, а три минути по-късно аржентинецът направи резултата класически с 22-ия си гол за сезона след отличен пас от дълбочина на Фернандо Гаго. Роналдо направи 4:0 в 37-ата минута със 17-ото си попадение в лигата след атака от дясно и силен удар по диагонала. Даниел Парехо върна един гол в следващата атака. През втората част Реал намали оборотите и позволи на съперника да стигне до още едно попадение чрез Педро Леон в 80-ата минута.

В последния мач от кръга Атлетико (Мадрид) победи Атлетик (Билбао) с 2:0 след голове на Диего Форлан и Серхио Агуеро през втората част