Отборът на Реал (Мадрид) разгроми гостуващия Атлетик (Билбао) с 5:1 в мач от 12-ия кръг на Примера дивисион. Кристиано Роналдо реализира хеттрик пред 75 000 зрители на стадион "Сантияго Бернабеу". До средата на първата част "белите" набързо поведоха с 2:0 след попадения на Гонзало Игуаин и Роналдо, но в края на първата част Йоренте върна едно попадение.

В 57-ата минута Серхио Рамос се разписа от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Анхел Ди Мария. В 62-ата минута Роналдо вкара втория си гол в мача от пряк свободен удар, а в 90-ата португалецът оформи и хеттрика си от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение срещу Гранеро.

И в този мач на пейката на Реал не беше Жозе Моуриньо, който вече изтърпя наказанието си. Той ще се завърне за дербито с Барселона, което е на 29 ноември на "Ноу Камп". В класирането лидер е Реал с 32 точки, докато "каталунците" са с точка по-малко. На девета позиция пък е Атлетик Билбао с 16 точки.