Отборите на САЩ и Мексико ще се изправят един срещу друг на финала на първенството на зона КОНКАКАФ  "Голд Къп".

В полуфиналните срещи на турнира американците победи Хондурас с 2:0, а Мексико надделя над Коста Рика с 6:4 след изпълнение на дузпи.

Играчите на САЩ отбелязаха головете си в края на двете полувремена. Защитникът Кларънс Гудсън откри резултата секунди преди почивката с глава след центриране от корнер. В последната минута на мача резервата Кени Купър реализира втория гол за крайното 2:0.

Мексико пък постигна драматичен успех над Коста Рика с дузпи. Двата отбора си размениха по един гол в самия край на редовното време и спорът трябваше да се реши след дузпи.

Гилермо Франко вкара за Мексико в 88-та минута, а в добавеното време Фройлан Ледесма изравни за 1:1.  При дузпите вратарят на "ацтеките" Гилермо Очоа спаси третия удар на Ледесма и така класира своя отбор за пети на финал на турнира "Голд къп".