Вратарят на националния ни тим Николай Михайлов игра цял мач при загубата на Твенте от АЗ (Алкмаар) с 1:2 в мач от 15-ия кръг на холандското първенство. Това бе второ поредно поражение за шампионите.

Мачът започна отлично за състава на Твенте, който излезе напред в резултата след попадение на Люк де Йонг в 18-ата минута. В 31-та минута обаче защитникът Дъглас получи директен червен картон и остави отбора си с 10 души. В следващата минута АЗ успя да изравни чрез Елм. Победното попадение за гостите пък бе дело на Ортиз.

В същото време тимовете на Аякс и ПСВ (Айндховен) не успяха да си отбележат гол и завършиха 0:0. За гостите на резервната скамейка остана Станислав Манолев. Така в класирането лидер е ПСВ с 34 точки, пред Твенте с 31, Аякс с 28 и АЗ също с 28.

Следващият мач на Твенте е в Шампионската лига срещу Интер в Милано. Мачът е в сряда (24 ноември) от 21:45. Двубоят ще бъде предаван пряко по PRO.BG, както и онлайн на www.ring.bg Специализираното студио пък е с начален час - 21:00.