Жозе Моуриньо вярва, че ще наследи Алекс Фъргюсън начело на Манчестър Юнайтед, съобщава английският вестник "The Sun". "Специалния" иска да поеме тима след края на следващия сезон.
Миналият месец 48-годишният Моуриньо изрази желанието си да се завърне "у дома" в английската Премиершип. Той има още три години от договора си с Реал (Мадрид), но е сигурен, че няма да има проблеми с ръководството на "белите" да напусне по всяко време.
По повод желанието на Моуриньо да поеме Юнайтед Алкекс Фъргюсън заяви, че все още не знае кога ще напусне поста си.
"Жозе е голям мой приятел. Говорили сме много пъти за бъдещето му и разбирам желанието му да се върне в Англия, но е трудно за мен да кажа, кога моята позиция ще бъде свободна. Моето здраве ще реши", каза Фъргюсън.
Шефовете на Юнайтед много добре знаят за успехите, които е постигнал Моуриньо и той ще има предимство пред избора за заместник на Фъгюсън.

