Лидерът в Серия А Милан завърши 0:0 като домакин срещу третия в класирането Лацио в дербито на 23-ия кръг. Милан бе по-активният отбор, но пропуски на Урби Емануелсон и Златан Ибрахимович лишиха тима от победата.

Най- интересното положение се откри пред Ибрахимович през второто полувреме, когато шведът стреля мощно от границата на наказателното поле, но топката се отби последователно в двете странични греди и се върна на полето.

След почивката в игра се появи Антонио Касано на мястото на Алешандре Пато, но и този ход не донесе успех на Милан. Гостите от Лацио не създадоха почти нищо интересно пред вратата на домакините и останаха доволни от спечелената точка. Равенството позволи на Милан да увеличи преднината си на 5 точки пред втория Наполи, който тази вечер гостува на Киево.