Аржентинският суперфутболист на Барселона Линел Меси няма да има възможност отново да се подиграе със защитата на Хетафе в утрешния мач реванш от 1/2-финалите за Кралската купа. 19-годишният южноамериканец вкара гол "ала Марадона" в първия мач с момчетата на Бернд Шустер, но остана извън групата за вторите 90 минути от сблъсъка. Наставникът на каталунците е предпочел да даде почивка на звездата си с цел запазване на сили за оставащите 5 кръга от Примера дивисион.

Извън състава за ответния двубой с Хетафе останаха още контузените Рафа Маркес и Деко, както и отписания от първия тим Санти Ескеро. В групата за срещата се завръща Жулиано Белети, който вчера поднови тренировки със "синьо-червените". В първия двубой в Барселона "блаугранас" отнесоха своя съперник с 5:2.