Олимпик (Марсилия) и Валансиен завършиха 1:1 в мач от френското първенство. Въпреки че не успя да бие, Марсилия се изкачи на пето място във временното класиране преди изиграването на неделните мачове от кръга. Валансиен пък е на 11-о място.

Диара откри за домакините в 16-ата минута. В началото на втората част Жил изравни и до края това останаха единствените положения, въпреки че имаше възможности и пред двете врати.

Шампионът Лил запази шансове в борбата за титлата във  Франция, след като победи като гост Лориен с 1:0. Матийо Дебюши отбеляза единственото попадение в мача в 76-ата минута след асистенция на Беноа Педрети.

Вратарят на Лил Микаел Ландро направи серия страхотни  спасявания през първото полувреме.
"Ландро беше изключителен и затова нулевото равенство се  запази през първото полувреме. През втората част ние играхме солидно в защита, а и отбелязахме гол", заяви треньорът на Лил  Руди Гарсия.

Тулуза се изкачи на седмото място с 37 точки, след като  победи с 3:0 Нанси. Вратарят на Брест Стив Елана спаси дузпа на Едуардо при  равенството 0:0 с Аячо. Каен и Евиан завършиха 2:2 като за гостите в последните  секунди се разписа Сидни Гову.

В неделя са срещите: Пари Сен Жермен – Монпелие, Сент Етиен – Рен, Бордо – Олимпик Лион. Лидер в класирането продължава да бъде ПСЖ, следван от Монпелие. Разликата между двата тима е само една точка.