Българският нападател на Валядолид Владимир Манчев записа пълни 90 минути при загубата от втория Алмерия в среща от 36-ия кръг на Сегунда дивисион. Нашият национал бе сред най-активните на терена, но въпреки половин дузината голови положения, не порази противниковата врата. Манчев се отличи с нефективност пред противниковата врата и жълт картон, получен в 23-ата минута.

Гостите от Леон и Кастилия поведоха с 2:0 чрез попадения на Виктор (26) и Сиси (41). В 44-ата Сориано намали, а секунди след съдийския сигнал за началото на второто полувреме Калу Уче изравни. Победният гол за андалусци бе дело на Беа в 64-ата минута. Това е четвърто поражение за Валядолид от началото на шампионата, а вторият Алмерия намали преднината на "бяловиолетовите" на 8 точки.