Манчестър Юнайтед започна спобеда азиатското си турне след като победи сборен отбор на Малайзия с 3:2. Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов започна като титуляр, но бе замене в 76-та минута на срещата. Новото попълнение Майкъл Оуен отбеляза първия си гол с екипа на "червените дяволи".

Пред 90 000 зрители Манчестър Юнайтед бе по-добрия отбор и още в 9-та минута Уейн Рууни откри резултата. Бербатов от 7-8 метра стреля във вратаря на домакините, отбитата топка попадна в Рууни и той на празна врата отбеляза за 1:0.

В 27-ата минута Бербатов започна атака в центъра на терена подаде на рууни, който с отличен пас изведе Нани сам срещу вратаря и с прецизен удар направи 2:0. В 38 минута Бербатов изпусна най-чистото си положение след като стреля с глава на сантиметри от стрничния стълб. В последната минута на полувремето домакините успяха да върнат един гол. Негов автор стана Амри, който от 30 метра с много хубав удар
прехвърли излезлия напред Ван дер Сар.

След почивката Манчестър Юнайтед продължи да бъде по-добрият отбор, но в 54-та  резервният страж на "червените дяволи" Бен Фостър допусна сериозна грешка при една върната топка и позволи на Амри да отбележи втория си гол в мача.

След час игра на терена се появиха Тошич, Оуен, Фабио и Браун, на местата на Скоулс, Рууни, Евра и Фърдинанд, а младият Македа замени Димитър Бербатов в 76-та минута.

В 85-та Майкъл Оуен показа класата си като отбеляза победния го. Нападателят се възползва от лошо изчистена топка от вратаря на Малайзия, който спря атака на  Дарън Гибсън след великолепен пас на Гигс и прати топката в мрежата.