Английският Манчестър Юнайтед е пуснал жалба до световната футболна централа (ФИФА) срещу испанския Реал (Мадрид).
Причина за това са преговорите между испанците и Кристиано Роналдо, които са водени въпреки нежеланието на настоящия му клуб.
Преди дни мадритския гранд предложиха 50 милиона евро и трима футболисти, за да имат португалеца в състава си.
"Не ни харесва постоянното желание на Реал (Мадрид) за привличането на нашия играч. Ако това продължава, те ще трябва да отговарят за поведението си пред ФИФА. С тези си действия те имат за цел да дестабилизират играча да му попречат да играе добре за тима ни. Кристиано Роналдо има дългосрочен договор с Юнайтед и ние не смятане да го продаваме. Не се съмнявайте, че ще направим всичко възможно, за да запавим добрите си играчи", се казва в прессъобщението на Манчестър Юнайтед.
Кристиано Роналдо има договор с английския клуб до 2012 година, но на няколко пресконференции загатна, че иска да играе в испанското първенство.

