Манчестър Сити се класира на осминафиналите за купата на Англия (FA Cup), след като разгроми Нотс Каунти с 5:0. Двубоят бе преиграване на първата среща между двата тима, която завърши 1:1.

Мачът започна равностойно, като гостите от Нотингам бяха по-активни и бяха близо до откриване на резултата, но удар на Уесткар срещна страничния стълб. Постепенно Сити взе инициативата и в 37-ата минута ветеранът  Патрик Виера засече центриране от корнер за 1:0.

През втората част на срещата, отново французинът Виера в 58-ата минута се разписа с глава след статично положение за 2:0. След този гол съпротивата на гостите приключи.

Влезлият като резерва Карлос Тевес вкара за 3:0 след подаване на Един Джеко. Пет минути по-късно ролите се размениха и тевес центрира към Джеко, който с глава направи 4:0. Крайното 5:0 оформи Майка Ричардс във първата минута на добаваеното време. На осминафиналите

Манчестър Сити ще играе като домакин срещу Астън Вила.