Според английското издание "Mail on Sunday" ръководството на Барселона проявява сериозен интерес към трима играчи на Манчестър Сити - Робиньо, Найджъл де Йонг и Пабло Сабалета. Някой от тях може да бъде включен в евентуална сделка за звездата на шведския футбол - Златан Ибрахимович. Мениджърът на "гражданите" Роберто Манчини иска да подсили състава си с топ нападател. Другите трансферни цели на Манчестър Сити са голмайсторът на Волфсбург - Един Дзеко и футболистът на Интер - Марио Балотели.
Мястото на Ибрахимович на "Ноу Камп" е поставено под заплаха, след като Барселона подписа с голмайстора на Световното първенство - Давид Вия. Робиньо отдавна е в полезрението на наставника на Барселона Хосеп Гуардиола, а освен това бразилецът е в конфликт с треньора на Манчестър Сити - Роберто Манчини.
На поста на Де Йонг на "Ийстлендс" дойде Яя Туре. В състава на "каталунците" той може да бъде заместник на Серхио Бускетс. Барселона следи и ситуацията с играча на Ливърпул Хавиер Масчерано. Висаката му трансферна сума от 35 милиона паунда обаче най-вероятно ще се окаже непреодолима пречка за подобен трансфер.
Сабалета пък е близък приятел със звездата на Барселона Лео Меси. Ако премине в шампиона на Испания, той ще може да замести неубедителния в последно време Дани Алвеш на десния бек.

