С два гола на Ален Траоре Лориен спечели с 2:1 като гост на Рен и излезе на 2-о място в класирането с 11 точки. Гостите завършиха останаха с девет души в 54-ата минута, като последователно бяха изгонени с червени картони десният бек Максим Бака в 32-ата и вратарят Фабиен Одар в 9-ата минута на втората част.

И двата червени картони бяха за фаулове срещу Джонатан Питройпа, който все пак намали резултата в 71-ата минута.

Иначе Траоре откри резултата в 23-ата минута, а две минути преди края покачи на 2:0. При първото попадение авторът на попадението се докопа до топката при изнасяне извън наказателното поле. Траоре веднага прати топката над вратаря Беноа Костил.

Второто попадение пък дойде от фаул, като вратарят нямаше шанс да се намеси при изпълнението от фаул. Шейх Диара пък беше отстранен от състава на Рен 11 минути преди края на мача.