Лацио победи трудно Ливорно с 1:0 и се върна на 3-ото място във временното класиране на Серия А. Единственото попадение в срещата стана дело на Луис Хименес в 27-ата минута на двубоя. Лацио започна агресивно срещата, но не успя да стигне до гол в първите минути. Все пак логичното се случи и една отлична атака на Лацио завърши с красива комбинация между Пандев и Хименес, след която вторият откри резултата. До края на първото полувреме чилиецът вкара втори гол за "орлите", но той бе отменен. През второто полувреме домакините задържаха преднината си и се поздравиха с победата. Лацио е с актив от 61 точки, с една пред четвъртия Милан.

В друг двубой Емполи победи Катаня с 2:1 и се изкачи на 5-о място. Алмирон и Поци вкараха попаденията за тосканците, а Спенези в края се разписа за Катаня. Емполи е с 53 точки, с две повече от Фиорентина и с една повече от Палермо.

Киево – Парма 1:0
1:0 Семиоли (5)

Аталанта – Сиена 3:1
1:0 Ариати (12)
1:1 Вергасола (48д)
2:1 Виери (65)
3:1 Кароциери (92)

Палермо – Рома 1:2