Коста Рика победи Боливия с 2:0 в група А на турнира Копа Америка. След този резултат домакините от  Аржентина заеха трето място в групата.

Костариканците участват на Копа Америка без половината от титулярите си, които играха на "Голд къп" миналия месец, но стигнаха до успеха срещу Боливия след попадения на Хосуе Мартинес в 60-ата минута и 19-годишния тийнейджър Хоел Кембъл в 70-ата минута.

Боливия доигра мача с 9 души след червени картони на Роналд Риверо в 71-а и Валтер Флорес в 76-а минути. Риверо бе изгонен, след като спря с ръка топката на голлинията, но при отсъдената дузпа вратарят Карлос Ариас спаси удара на Ейнер Мора. Флорес пък бе отстранен с директен червен картон за груб фаул срещу Кембъл.

В последния мач от групата  Аржентина, който направи две безлични равенства в първите си два мача срещу Боливия и Колумбия и се нуждае от задължителна победа над Коста Рика, за да продължи напред.