Радостин Кишишев игра едно полувреме за Чарлтън при победата с 4:1 над Милуол в контрола, част от подготовката на отборите за новия сезон. Българският национал се появи в игра след почивката, когато на терена бяха повечето от резервите на тима. Джими Флойд Хаселбанк изведе Чарлтън напред в резултата в 11-ата минута. В края на първото полувреме Амброуз удвои, а след паузата Ел Каркури и Уокър вкараха нови два гола за елитния тим.

В същото време Ливърпул постигна втора поредна победа в контролите си. Момчетата на Рафа Бенитес биха Крю Алекзандра с 1:0, а единственото попадение в срещата бе дело на дебютанта Крейг Линфийл. Своят дебют с екипа на "мърсисайдци" направиха още Фабио Аурелио и Марк Гонзалес.