Отборът на Карлсруе се наложи над Кайзерслаутерн с 2:0 в дербито на Югозапада в германската Втора Бундеслига. С основен принос за победата на домакините бе дуото Джовани Федерико – Себастиян Фрайс, което наниза и двата гола за тима. Гостите пък останаха с човек по-малко в 74-ата минута, в която националният бранител на Буркина Фасо Мута Усара получи директен червен картон за нарушение срещу Фрайс, за което съдията Петер Гагелман дузпа.

Домакините поведоха в резултата след попадение на италианския нападател на тима Джовани Федерико в 41-ата минута. Фрайс изведе нападателя на чиста позиция и той не сгреши, като преодоля вратаря на гостите Мачо с плътен удар с десния крак. При този резултат завърши и първата част.

След почивката гостите се опитаха да изравнят резултата, но бяха наказани, след като при една контраатака Фрайс се откъсна сам срещу вратаря и бе съборен от Усара. Съдията Гагелман не се поколеба и посочи бялата точка, като в същото време показа директен червен картон на цветнокожия бранител на гостите. Отново Федерико бе точен при изпълнението на дузпата, за да направи резултата 2:0. До края на мача домакините владееха напълно положението, като гостите се опитваха на няколко пъти да наложат натиск и да стигнат поне до почетен гол, но нямаха сили да го сторят с човек по-малко.