Отборът на Кайзерслаутерн, където играе националът Илиян Мицански започна с победа новия сезон в Бундеслигата. Тимът, воден от Марко Курц, победи Кьолн с 3:1 като гост. Българинът остана на резервната скамейка. "Козлите" играха цял мач в намален състав, след като още в 82-ата секунда Юсуф Мохамед получи червен картон. Той влезе в историята, тъй като е играчът, изгонен най-бързо в елита на германския футбол. Шест минути по-късно бившият нападател на Литекс Миливое Новакович откри резултата в полза на Кьолн. Кайзерслаутерн обаче стигна до победата след два гола на Лакич съответно в 70-ата и 84-ата минути и едно попадение на резервата Лисевич в 88-ата.

В друг мач съставът на Хофенхайм победи Вердер (Бремен) с категоричното 4:1. Торстен Фрингс даде аванс на гостите още в четвъртата минута след точно изпълнена дузпа. До края на първата част обаче тимът на Хофенхайм успя да обърне мача, реализирайки четири попадения във вратата на Тим Вийзе. Демба Ба изравни в 20-ата минута, а в края на първото полувреме (между 37-ата и 43-ата минути) паднаха и другите голове. Точни бяха Пениел Млапа, Ведад Ибсевич и Сеяд Салихович.