Испания взе важна победа с 2:0 като гост на Латвия в двубой от квалификационна група 6 за Евро 2008. Така иберийците продължават да поддържат напрежението над изненадващия водач в таблицата - Северна Ирландия. Латвия пък остава на последното място само с три точки в актива си.

Домакините поизмъчиха своя съперник, но само през първото полувреме. Двубоят вървеше трудно за испанците и не може да се каже, че победата изглеждаше предопределена. Тогава обаче в последната минута от първото полувреме Артур Закресевскис си отбеляза автогол и така наруши балансът в тима.

През втората част за гостите вече бе доста по-лесно. Пред тях се откриваха повече свободни пространства, от които те се възползваха максимално. Логичното се случи в 62-ата минута, когато Шави Ернандес удвои резултата. До края и двата отбора имаха положения, но до нови попадения не се стигна, а трите точки заслужено отпътуваха към Иберийския полуостров.

Латвия - Испания 0:2