Холандия и Дания завършиха 1:1 в контролен мач игран в Айндховен.

Рууд ван Нистелрой откри резултата в полза на Холандия в 28-а минута след отлично взаимодействие между Уесли Снайдер и и Ариен Робен. След това тимът на ван Бастен изпусна много добри положения за отбелязване на втори гол и логично се стигна до изравнително попадение.

Отбеляза го Кристиан Поулсен след пас на Никлас Бендтнер 11 минути след почивката.

Въпреки че не успя да победи, отборът на Холандия се представи с повече идеи в атака, отколкото при победата с 3:0 над Украйна.

"Въпреки, че не успяхме да победим съм доволен от моите футболисти. Играхме много добре през първото полувреме, но имахме проблеми през втората част, което се дължи на тежките тренировки от изминалата седмица", каза треньорът на Холандия Ван Бастен.

Холандците са в най-тежката група на европейското първенство с отборите на Италия, Франция и Румъния.