Хартс провали тържествата за 41-ата титла в историята на Селтик, след като победи с 3:1 като гост възпитаниците на Гордън Страхън на техния ”Паркхед”. В деня, в който ”детелините” трябваше да представят пред своите фенове шампионската купа, която спечелиха миналия уикенд при гостуването на Килмарнък, а капитанът на тима Нийл Ленън се сбогува с привържениците, ”сърцата” успяха да вземат успеха, а като капак на всичко мениджърът на домакините Гордън Страхън бе изгонен.

Селтик бе абсолютен господар на терена през първите минути на срещата, но в герой за гостите се превърна Крейг Гордън, който спаси редица удари към своята врата. Малко ""преди да е изминал час игра, Хартс взе преднина в резултата, с първия си удар по посока на вратата на домакините. Ларея Кингстън изведе отлично Кестутис Иваскевисиус, нападателят се пребори с двама защитници на Селтик и отбеляза покрай плонжа на Боруц. Само четири минути по-късно Хартс удвоиха преднината си, след невероятно изпълнение на фаул от страна на Андрю Драйвър. Селтик отговори почти веднага, като бранителят Стивън Пресли засече с глава центриране на Шунсуке Накамура. Крайното 1:3 обаче бе оформено след нарушение именно на Пресли в наказателното поле, който събори Кингстън и от бялата точка Михал Посписил не сгреши. До края на срещата Селтик се хвърлиха в бурни атаки, но не успяха да променят развитието на мача в своя полза.