Хамбургер допусна първа загуба за сезона в Бундеслигата, отстъпвайки с 1:2 при гостуването си на Бохум. „Северняците” с нищо не защитиха аспирациите си към челните места и бяха тотално надиграни от ентусиазираните домакини. Първият гол в мача падна в допълнителното време на първата част, когато голмайсторът на словашкото първенство за миналата година Станислав Шестак се оказа най-съобразителен в наказателното поле и простреля Рост.

През второто полувреме опитите на Хамбургер да изравни бяха осуетени от собствения им защитник Винсент Компани, който получи червен картон в 60-ата минута. До края Бохум контролираше събитията на терена и заслужено стигна и до второ попадение, дело на резервата Имхоф в 83-ата минута. Едва в 86-ата минута звездата на хамургер Рафаел ван дер Ваарт намали от дузпа и направи загубата малко по-почетна.