Фламенго се изкачи начело на класирането в група 2 на Копа Либертадорес. Вагнер Лав се възползва от пас на Роналдиньо и отбеляза единствения гол при победата с 1:0 над Емелек.

Двете звезди на бразилския отбор направиха головата комбинация в 49-ата минута на мача, но това не беше достатъчно за феновете на Фламенго, които изпратиха Роналдиньо с освирквания. Лав пък спечели овации, след като вкара петия си гол в пет поредни мача за най-популярния бразилски тим.

Гостите от Еквадор играха едно полувреме с човек по-малко, след като Марлон де Хесус беше изгонен в добавеното време на първата част. Той удари съперник при битка за висока топка и получи директен червен картон.

В други мачове от Копа Либертадорес Боливар победи Атлетико Жуниор като гост с 1:0, а Годой Крус и Атлетико Насионал направиха зрелищно равенство 4:4 в Аржентина.