Дербито на Лисабон между Бенфика и Спортинг завърши без победител 1:1. Този резултат обаче не устройва нито един от тях, тъй като и двата отбора изпуснаха шанс да се доближат до лидера в класирането Порто, който вчера загуби (1:2) от Боависта.

Резултатът бе открит от гостите в този двубой Спортинг. Бразилският нападател Лиедсон бе точен в още във 2-ата минута. Домакините обаче натиснаха в следващите минути и се добраха да равенството след гол на Фабрицио Миколи в 24-ата минута. И двата отбора можеха да достигнат до победата, но несъсредоточената игра на нападателите попречи това да се случи.

Така и двата тима запазиха сегашните си позиции в таблицата, като Спортинг е втори с 59 точки, а Бенфика трети с 58. Лидер е Порто с 62 точки.