Освен, че стана шампион на Англия за 2010 отборът на Челси счупи рекорда за най-много голове за един сезон в Премиершип - 103.

"Сините" постигнаха и най-голямата победа в историята си побеждавайки Уигън с 8:0 в последната среща за сезона, а с трите си гола Дидие Дрогба изпревари Уейн Рууни за голмайсторския приз в Англия.

След награждаването на новите шампиони на Острова Дрогба не скри вълнението си от спечеленататитла и златна обувка за голмайстор

"Чувствам се изключително горд, че успях да стана голмайстор на първенството след едномесечно отсъствие заради контузия. Да бъдеш шампион е неописуемо, особено, след като 3 години си бил толкова близо. Посвещавам този трофей на нашите фенове", заяви стрелецът на лондончани.

Крайно класиране при най-добрите реализатори в Премиершип:

1. Дидие Дрогба (Челси) – 29
2. Уейн Рууни (Манчестър Юнайтед) – 26 гола
3. Дарън Бент (Съндърланд) – 24
4. Франк Лампард (Челси) – 22
5. Карлос Тевес (Манчестър Сити) – 22