Отборът на Бордо спечели първа титла на Франция от 10 години насам и прекъсна хегемонията на Олимпик Лион. "Жирондинците" триумфираха, след като в последния 38-ми кръг на френското първенство победиха като гости Каен с 1:0 и завършиха с 3 точки повече на върха на класирането пред втория Олимпик Марсилия.

Бордо се нуждаеше от равенство, но спечели трите точки след точно попадение на Йоан Гуфран три минути след почивката. Той засече центриране на Беноа Тремулинас и донесе 11-та поредна победа за Бордо в първенството. Халфът обаче не отпразнува достатъчно бурно попадението, тъй като с този гол изпрати бившия си тим Каен в Лига 2.

Така за първи път от седем години насам шампион не е Олимпик Лион, който завърши 0:0 при гостуването на Тулуза и финишира на трето място в крайното класиране, което им отреди място в квалификациите на Шампионската лига. Тулуза и петият в класирането Лил, който победи Нанси с 3:2, ще играят в турнира Лига Европа.

В Лига 2 изпаднаха съставите на Нант, Каен и Льо Авър. Промоция за елита спечелиха Ланс, Монпелие и Булон-сюр-Мер.