Отборът на Бордо победи с 3:0 тима на Рен в мач от 14-тия кръг на Лига 1. На два пъти се разписа Давид Белион, записвайки 9-ти и 10-ти гол за сезона, а веднъж бе точен влезлият като резерва Габриел Обретан.

Мачът започна с игра в средата на терена, като двата тима си размениха по няколко далечни удари, които обаче не застрашиха двамата вратари. В 18-тата минута резултатът бе открит след като съдията Ледентю отсъди дузпа в полза на домакините след игра с ръка на Петер Хансон. Зад топката застана Давид Белион и бившият играч на Ница не сбърка. При този резултат завърши и първата част. Второто полувреме започна добре за Бордо и само след 4 минути игра Давид Белион отбеляза втория си гол в мача след пас на Фернандо Менегацо. 7 минути преди края Бордо направи резултата класически. Точен бе Габриел Обретан след комбинация с Монегацо и Белион.

По този начин Бордо изпревари днешния си съперник и вече е 3-ти в класирането с 25 точки. Рен пък, се смъкна на 4-то с една по-малко

В другия ранен мач от днес Лориен взе победа срещу Тулуза с 1:0. Единственото попадение бе дело на Фабрис Абриел след хубав пас на Йоан Откьор в 50-тата минута. Като цяло домакините бяха по-добрият отбор и заслужено стигнаха до победтата. С 3-те точки Лориен се изка чи на 11-то място с 18 точки. "виолетовите" пък остават 13-ти с 16.

Бордо - Рен 3:0
1:0 Белион (18)
2:0 Белион (49)
3:0 Обретан (82)

Бордо: Раме, Шалме, Диавара, Планюс, Журиети, Алонсо (57- Жусие), Диара, Менегацо, Вендел, Белион, Кавенаги (68- Обертан)
Треньор: Лоран Блан

Рен: Люси, Фани, Хансон, Менса, Едман (70- Екоко), Льора (55- Бадиан), Дидо, Шейру, Сорлен, Бриан, Марво
Треньор: Пиер Дреоси

Жълти картони: Диара, Кавенаги (Бордо); Дидо (Рен)