Бордо пропусна шанса да се доближи само на точка от лидера Олимпик (Марсилия), след като завърши 0:0 при гостуването си на Валансиен в мач от петия кръг на първенството на Франция по футбол.

Въпреки това Бордо продължава без загуба след първите пет срещи е на четвърто място в класирането с 9 точки актив. Марсилия има 12 точки, а по-късно днес гостува на Нанси и може да увеличи преднината си.

За Валансиен пропуски в мача направиха Матийо Досеви и Лорис Нери.

Най-доброто положение за Бордо пропиля Людовик Обраняк, чийто удар беше спасен от вратаря Никола Пенето. Домакински победи записаха Евиан и Ница.

С два гола на ветерана Седрик Барбоса Евиан спечели с 3:0 срещу Бастия. Яник Сагбо също се разписа за домакините. Ница се наложи с 4:2 над Брест и се изкачи на 10-ото място в класирането с шест точки. Това е първи успех за тима от началото на сезона.

Камел Мерием и Неманя Пейчинович вкараха две попадения за Ница в началото на второто полувреме, а Ерик Ботеак направи 3:0 в 69-ата минута. Жонатан Айте намали от дузпа за Брест, а в добавеното време двата тима си размениха по един гол. Валентен Ейсерик вкара четвърти гол за домакините, а Пол Баис оформи крайното 4:2.

С гол на Тиери Дубай в 75-ата минута Сошо спечели с 1:0 гостуването си на Сент Етиен.