Бока Хуниорс оглави класирането след шестия кръг на футболното първенство на Аржентина, след като победи у дома с 1:0 Сан Мартин.

Единственото попадение в срещата реализира Валтер Ервити в 75-ата минута, а домакините на три пъти уцелиха гредите.

Бока Хуниорс, който продължава без загуба от началото на сезона, има 14 точки актив след шест мача - с точка повече от новака Атлетико Рафаела.

Ланус може да се изравни по точки с Бока Хунирос, ако в понеделник победи като гост Архентинос Хунирос.

Защитаващият титлата си Велес Сарсфийлд допусна трето поражение за сезона. Шампионите паднаха изненадващо като домакин с 0:1 от Унион с гол на Пауло Росалес в 87-ата минута.

Велес е на 10-о място със 7 точки след шестия кръг.

Естебан Фуертес вкара два гола, а Федерико Игуаин добави един за победата на Колон над Сан Лоренсо с 3:1. Годой Крус разгроми Ол Бойс с 6:1 като с две попадения се отличи Рубен Рамирес. Банфийлд загуби с 0:1 от Арсенал при дебюта на новия старши треньор Рикардо ла Волпе и продължава да няма спечелена точка от началото на сезона.

Велес Сарсфийлд - Унион - 0:1

В класирането след шестия кръг води Бока Хуниорс с 14 точки, пред Атлетико Рафаела с 13, Расинг клуб с 12, Тигре с 11 точки  и други.