В последния кръг на испанското първенство отпаднаха и последните въпросителни около изпадащите отбори. Отборът на Бетис ще играе във втора испанска лига за първи път от 2001 година.

"Зелено-белите" шокираха около 50 хиляди свои привърженици на "Мануел Руис Де Лопера", след като завършиха 1:1 с друг застрашен от изпадане Валядолид. С равенството гостите запазиха елитния си статут, след като събраха 43 точки. Бетис обаче завърши с 42 точки и това се оказа недостатъчно. Валядолид откри резултата в края на първата част с попадение на Маркос. Луис Оливейра изравни малко след почивката, но за повече домакините нямаха сили.

Хетафе завърши 1:1 като гост на средняка Сантандер и с 42 точки остана в Примера заради по-добрите си показатели в директните двубои с Бетис. Осасуна пък победи миналогодишния шампион Реал Мадрид с 2:1 на собствен терен и също запази елитния си статут с 43 точки. Столичани поведоха с попадение на Гонсало Игуаин в 11-ата минута, но домакините стигнаха до пълен обрат с голове на Ярослав Плашил след четвърт час игра и на Франсиско Хуанфран 20 минути преди края. Реал, който завърши сезона с пет поредни загуби, доигра мача с девет души след червени картони на Мичел Салгадо (56) и Клаас Ян Хунтелаар (90).

Хихон също остана в Примера дивисион след решаващ успех с 2:1 у дома срещу последния в класирането Рекреативо Уелва, след които отборът събра 43 точки.
Във втора дивизия изпадна и Нумансия, който остана предпоследен. Тимът загуби последния си мач у дома от третия Севиля с 0:2. Раул Тамудо пък отбеляза хеттрик за успеха на Еспаньол с 3:0 над Малага.

Шампионът Барселона завърши наравно 1:1 с Депортиво (Ла Коруня) като гола за каталунците реализира Самуел Ето'о.