Бенфика успя да обърне Пари Сен Жермен до 2:1 в първи осминафинален мач от Лига Европа. Португалците губеха с 0:1 на своя "Ещадио да Луж" до 42-ата минута, но с попадения на Макси Перейра и Франко Хара стигнаха до гол аванс преди реванша във Франция.

Гостите поведоха в 15-ата минута, когато Пеги Люиндула наказа домакините след асистенция на Нене и точен удар, който не остави шансове на вратаря Роберто.

В 42-ата минута обаче домакините все пак успяха да отвърнат на удара и Макси Перейра използва подаване на Оскар Кардосо, след което изравни - 1:1.

Португалците продължиха да атакуват и девет минути преди края на двубоя успяха да обърнат всичко в своя полза - резервата Франко Хара бе най-съобразителен и направи 2:1 за Бенфика с удар от границата на наказателното поле.