Испанският шампион Барселона размаза с 4:0 шампиона на Африка Ал Али в приятелски мач, игран пред около 75 000 зрители на националния стадион в Кайро. Мачът беше част от празненствата по случай 100 годишнината от създаването на египетския тим, който се прочу с забележителните си победи над Реал Мадрид и Рома. На стадиона присъстваха президента на Египет Хосни Маубарак и министър председателя Ахмед Назеф.

Домакините започнаха мача с титулярния си състав, докато наставникът на каталунците Франк Рийкард пусна голяма част резервите. В 17-ата минута Хавиер Савиола откри резултата след чудесен удар с глава. 7 минути по-късно аржентинецът асистира за втория гол на каталунците. Негов автор се превърна младата надежда на Барселона Къркич Перез.

През второто полувреме в игра за Барселона се появиха повечето титуляри и това засили мощта на каталунците, които стигнаха до нови две попадения, дело на камерунската звезда Самуел Ето`O съответно в 76-ата и 90-ата минута.