Барселона е новият световен клубен шампион, след като разгроми Сантос с 4:0 във финалната среща.

Двубоят в Йокохам започна равностойно с лек превес на Барселона. Играчите на Сантос обръщат повече внимание на играта в защита.

Първото по-сериозно положение за гол дойде в 12-ата минута, когато удар на меси бе избит от Рафаел, а при добавката на Алакантра бразилски страж отново спаси. Постепенно атаките на каталунците станаха по-опасни.

В 17-ата минута Меси започна атака от центъра, направи двойно подаване с Шави, след което остана сам срещу Рафаел и технично го прехвърли - 1:0 за Барселона. Пет минути по-късно след нова отлична комбинация на европейския шампион, Дани Алвеш намери Шави в наказателното поле, който пое топката стреля веднага и реализира за 2:0.

В следващите минути Барса намали темпото, но продължи да владее по-често топката от съперниците си, които не успяваха да застрашата сериозно Валдес. В последната минута на полувремето Фабрегас направи резултата класически. След продължително разиграване в наказателното поле играчите Сантос не успяха да изчистят топката, която попадне в испанския полузащитник, който от 2-3 метра вкара за 3:0.

През втората част, въпреки категоричната си преднина Барселона продължи да диктува събитията на терена и да създава положения пред вратата на южноамериканците. В 57-ата минута след грешка на Шави, Гансо изведе Неймар сам срещу Валдес, който реагира отлично изби и ударът, който отправи звездата на бразилците.

В средата на полувремето Сантос започна да атакува по-често, но така и не успяваше да застраши сериозно вратата на съперниците си.

В 82-ата минута Барселона вкара четвърто попадение. При контраатака на каталунците Дани Алвеш подаде на Меси в наказателното поле и аржентинецът с лекота преодоля вратаря на Сантос за да реализира втория си гол в мача.

С този успех испанският гранд потвърди, че е най-добрият отбор в света в момента, като спечели трофея за втори път в своята история след 2009 година.

Ето и съставите:

Барселона: Валдес, Пуйол, Абидал, Дани Алвеш, Пике, Фабрегас, Иниеста, Шави, Бускетс, Алакантра, Меси

Сантос: Рафаел, Еду Драсена, Дурвал, Лео, Бруно Родриго, Данило, Енрике, Арука, Гансо, Боргес, Неймар