Въпреки че беше доволен от силната игра на Германия срещу Чехия в мач от евроквалификациите, капитанът на Бундестима Михаел Балак разкритикува отбора, че не е решил двубоя по-рано и е допуснал чехите да стигнат до положения за постигане на равенство.

"Днес бяхме много спокойни и се представихме на ниво, особено през първото полувреме. Трябваше обаче да решим всичко малко по-рано. Имаше някои доста опасни ситуации пред нашата врата, най-вече след една неприятно отбита топка. Трябва да продължим да работим здраво. Вижда се обаче, че сме на прав път", коментира след мача халфът на английския Челси.


""Особено щастлив след двубоя в Прага беше нападателят Кевин курани, който замести контузения Мирослав Клозе в титулярния състав и се отблагодари на селекционера Йоахим Льов с два гола. "Вярвах във възможностите на отбора. Мисля, че спечелихме напълно заслужено. Играх добрев клубния си отбор и си заслужих шанса да се появя сред стартовите единадесет. Хубаво е, че в отбора има толкова много добри нападатели. Така селекионерът може да избира. Имаме да спечелим още много точки, едва тогава можем да кажем със сигурност, че сме се класирали на европейското", коментира той.

ЦВЕТЕЛИНА КЕМАЛОВА