Байерн (Мюнхен) завърши 1:1 с руския шампион Зенит в първия полуфинален мач от турнира за Купата на УЕФА.

Пред 66 хиляди зрители на „Алианц Арена” германският тим имаше надмощие през по-голямата част от мача. Още в 18-ата минута на срещата, съдията Любош Михел отсъди дузпа за "баварците" за нарушение
на Риксен срещу Зе Роберто. 11 метровият удар бе изпълнен от Франк Рибери, но той бе спасен от вратаря на руснаците Малафеев. Французинът обаче прати топката в мрежата му при добавката.

Руснаците поизравниха играта чак към края на полувремето, но не можаха да стигнат до голово положение.

През втората част отборът на Зенит (Санкт Петербург) започна да аткува от самото начало и създаде няколко опаси ситуации пред Оливър Кан.

В 58-ата минута Лукаш Подолски пропусна първата чиста възможност за Байерн, но две минути по-късно гостите изравниха след автогол на бразилецът Лусио, който зсече топката с глава в собствената си мрежа.

В 83-ата минута Фейзулин пропусна най-изгодното положение за руснаците, след като остана сам срещу влезлия като резерва вратар Михаел Рензинг.

В последните минути домакините пропуснаха отлични възможности да поведат в резултата. Най-напред Лукаш Подолски от 10 метра прати топката в аут, а в след това удар на Лусио беше спасен от вратаря Малафеев.

Без звездата си Лука Тони Байерн повтори резултата от срещата с Хетафе от четвъртфинала в Мюнхен.