Тимът на Атлетико (Мадрид) продължава с неубедителното си представяне, след като в мач от седмия кръг на Примера дивисион загуби с 0:3 при гостуването си на Осасуна. Уругвайският нападател Валтер Пандиани вкара първите два гола за тима от Памплона в 4-та и 27-та минута, а Карлос Аранда оформи класическото 3:0 в 31-та минута.

Кризата се задълбочи и в лагера на съперника на Левски в груповата фаза на турнира Лига Европа - Виляреал, който остана на последното място след загуба от Херес. В 17-та минута Робер Пирес откри резултата в полза на Виляреал, но три минути преди почивката Марио Бармехо изравни с глава след изпълнение на корнер.

Десет минути преди края на срещата Антонио донесе победата на Херес с 2:1 с удар на празна врата, като остана съмнение за игра с ръка на Карлос Калво преди това.

След края на мача заради протест Хосеба Йоренте получи жълт картон от рефера Антонио Рубинос Перес. След това Робер Пирес нарече рефера с одидни думи, които са описани в доклада и най-вероятно французинът ще бъде наказан за тях.

Отборът на Спортинг (Хихон) пък записа победа с 2:1 при гостуването си на Атлетик (Биобао). И двата гола за победителите отбеляза Мигел де ла Куевас само за 12 минути (в 65-та и 77-та минути). В 81-та минута Гайска Токеро успя да върне едно попадение.