Отборът на Атлетик (Билбао) продължава борбата си за класиране в зоната за евротурнирите през следващия сезон. Късно снощи "баските" постигнаха нова важна победа с 4:3 над Расинг (Сантандер). Срещата на "Сан Мамес" беше изключително зрелищна и драматична.

Домакините започнаха много силно двубоя и поведоха още в 13-та минута, когато Йоренте се оказа най-съобразителен в наказателното поле и прати топката в мрежата на Колтори. Малко след това Токеро покачи на 2:0, но в края на полувремето Момо Чите върна интригата в мача, намалявайки резултата. Все пак Атлетик стигна до нов гол дело отново на Йоренте, който се разписа от дузпа. Гостите намалиха почти веднага благодарение на резервата Иван Боладо намали. Суасета вкара 4-ти гол за домакините в 88-та минута, а Боладо оформи крайното 3:4 с втория си гол в мача. В 81-та минута гостите останаха с човек по-малко на терена, тъй като Ориол беше отстранен за втори жълт картон.

Тази победа прати тимът от Билбао на 6-то място във временното класиране, с равен брой точки с петия Севиля. Само с две опвече е  съставът на Майорка, който е в зоната даваща право на участие в Шампионската лига. Сантандер пък е 16-ти и е застрашен от изпадане в Сегунда.