Астън Вила разби с 3:0 борещият се за оставане в Премиършип тим на Шефийлд Юнайтед. В състава на бирмингамци обаче не се появи Стилиян Петров, на когото мениджърът Мартин О’Нийл даде почивка. Резултатът в 25-ата минута откри Габриел Агбонлахор. Той преодоля Кенни с мощен шут. Вторият гол бе дело на Ашли Йънг, който премина като на парад покрай Крис Мотгомъри и с нисък удар в 42-ата минута оплете топката в мрежата.

В началото на второто полувреме Шефийлд се опита да се върне в мача, но Крис Морган пропусна най-добрата възможност за тима на Нийл Уорнък. Йоркширци бяха окончателно отказани от ""/попадението на Патрик Бергер, който се разписа в 59-ата минута. До края шанс да се разпишат имаха Джон Карю и Ашли Йънг, но резултатът остана непроменен. Шефийлд Юнайтед се нуждае от точка в готуването си на Уигън в последния кръг, за да оцелее в Премиършип. Астън Вила пък е 11-ти като вероятно ще запази тази позиция и след края на шампионата.