Привърженици на Левски прекратиха срещата-реванш от
1/16-финалите на европейския клубен турнир по волейбол за мъже "Чалъндж Къп".

"Сините" ултраси хвърлиха бомбичка и запалиха факли в зала "Христо Ботев" и обстрелваха игрището с предмети, което принуди главният рефер на двубоя за прекрати мача при резултат 1:1 гейма и 9:8 в полза на Олимпиакос в третия гейм.

Феновете обясниха действията си като своя отговор на решението на Мартин Стоев да падне от Тампере, за да играе Левски Волей в по-слабия турнир "Чалъндж Къп". "Сините" ултраси обаче са очаквали реванш поне на волейбол от финландския тим за срамната загуба на любимия им футболен тим в предварителните кръгове на Шампионска лига преди години.

Олимпиакос спечели първия гейм с 27:25, а Левски изравни след 25:22 във втория.

Ситуацията започна да излиза от контрол още с началото на третата част, когато на трибуните пламнаха факли. При 6:4 за Олимпиакос вторият рефер предупреди домакините, факлите бяха загасени, но частната охранителна фирма, наета да осигурява реда в залата, бе безсилна срещу вандалските прояви.

Феновете също напуснаха залата, но срещата не бе подновена и това означава, че Левски ще запише служебна загуба в последния си мач от участието си в Европа за сезона.