Женският национален отбор по волейбол победи Словакия с 3:1 гейма в мач от квалификационна група М за световното първенство по волейбол за жени, който се игра в Самоков.

Нашите започнаха силно и поведоха набързо с 2:0 гейма, като дадоха, съответно, 13 и 19 точки на съперничките си.

След това обаче словачките върнаха един гейм след 26:24 и заиграха силно в четвъртата част.

Тя започна равностойно и словашките състезателки успяха да се откъснат с две точки разлика. Тогава селекционерът Абонданца пусна в игра и Добриана Рабаджиева.

Българските волейболистки показаха характер и не позволиха мачът да влезе в тайбрек. От изоставане с 22:24 българките постигнаха обрат от 26:24 и се поздравиха с успеха.

Селекционерът Марчело Абонданца започна със 17-годишната Гергана Димитрова. Останалите титулярки бяха Лора Китипова, Емилия Николова, Елица Василева, Христина Русева и Страшимира Филипова.

На поста либеро беше Десислава Николова. Най-резултатна за успеха на България беше Елица Василева със 17 точки. Страшимира Филипова добави още 14 точки. Утре българският тим ще срещне Чехия.